12 Mayıs 2012 Cumartesi

GEZ-GİLLER LONDRA'DA -2- Portobelloİş için Londra'ya gidecek olan Koca-man'a, vize işlemleri yapan kadının "eşiniz size refakat mi edecek" sorusuna atfen bizim memkelette hasta yakınına refakatçi denir şekerim, bendeniz "FIRSATÇIYIM" gezi bulursan gez, dayak buldun kaç misali...

Havaalanından Heathrow Ekspres Trenle 20 dk.da Paddington istasyonuna geldik (19 pound) , normal tren süre 45 dk.(8 pound). Ulaşım sorunu yaşanılan bir yer değil, o yüzden metro ve otobüslerde geçerli olan günlük taşıma bileti alabilirsiniz ( 8 pound), siyah taksiler çok komforlu, ama bizim gibi şehri yürüyerek, kendi dinamikleri içinde o sokak senin bu sokak benim gezmeyi tercih edenlerdenseniz, En rahat ettiğiniz spor ayakkabılarınızı giymeniz önerilir.

Otelimiz "The London Hyde Park Hotel",  booking.com dan ayarladım, Londra'da herşey gibi otel fiyatları da pahalı, akşam yatmaktan yatmaya gidiceğiz diyorsanız, temiz, yataklar konforlu, güler yüzlü personeli var ve merkeze yakın olması en büyük avantajlarından biri.

Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur misali londrada doktorasını yapan 10 yıldır görmediğim üniversiteden oda arkadaşımı görmeye gittik önce PORTOBELLO ROAD' a, değişil bir pazar yeri, Kim ne dediğimi anlayacak deyip ağzınıza geleni söylemeyin, çünkü neredeyse tüm satıcılar Türk, hatta bir Mağazadan Karadeniz horon müzikleri bile duyuluyordu.

Bu golf sopasını kafanı kırabilmek için alalım mı aşkım. Ev kirlenmez temiz iş olur... Çiçekli evler görünce dayanamaz Koca-man, Biz balkona iki nane eksek kurutuyoruz, hiç imrenme şekerim çiçeklere...


                                   pizzacının vitrinindeki yarım araba, içinden servis yapılıyor.


1 yorum:

  1. ne güzeeeeeel.
    :)
    boşveeer alma golf sopası yazık ona iyi adam.
    :)

    YanıtlaSil

Üyelik olmadan yorum yazmak isterseniz, Yorumlama biçiminden, en altta "Anonim" seçeneğiyle gönderebilirsiniz.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...