9 Nisan 2012 Pazartesi

Allah Ne Muradım Varsa Verdi


    Bilemezdim ki yaaaa...  Ne yaptım Ben!!

   O günlerde, Cem Yılmaz karşıma çıksa " what's happening hoca” deseydi  ben de  gevrek gevrek sırıtıp “geleceğe yatırım hoca, dileklerimi mayalying” derdim herhalde.

   Sen misin , sıcak yaz günlerinde pazardan dönerken senden bir bardak  su isteyen teyzelere su veren, poşetlerini taşıyan, anneanneciğim, babaanneciğim deyip hürmette kusur etmeyen…

   Alırsın duaları paşa paşa koyarsın cebine, ve bir gün saati denk gelir ve dilekler gerçekleşir.

    Sonunda Allah benim ne muradım varsa verdi, benim gibi 1.60 boyundaki kadına 1.93 lük  önce 7 yıllık sevgili, ardından Koca olarak Murat'ı verdi.

   Koca-man bkz: Dev adamın koca yapılmış hali 

   Yok tövbe, evlendikten sonra şu huyunu da sonradan gösterdin diyeceğim hiçbir şeyi olmadı, neyse hala o benim kozalağım.

  Analitik mi , analitik bir zeka...

Kahve mi içeyim, çay mı? diye girdiği düşünsel boyutta Kahve içmeye karar veren zekası sorar, sütlü mü içeyim sütsüz mü? Ona da karar verip, şeker atıp atmama aşamasından da geçebilirse şayet, yüzünde başarmanın mutluluğunu yaşayan sevimli bir çocuk edasıyla kahvesini içerken görebilirsiniz kendisini.

   Evlenme kararını vermemizin 7 yıl sürdüğünden varın siz düşünün durumumuzu.

   Bu arada geçen sene evlendik biz, ya da ben evlendim diyeyim, çünkü hala evlilikten korktuğunu, Özgürlüğüne nasıl düşkün olduğunu kendi kendine anlatıp durur arada, bir Yay burcudur kendisi.

   Bu arada benim hangi burç olduğumu hiç merak eden yok mu? Söylüyorum, yok söylemeyeyim açırsınız şimdi halime. 


   Su burcu desem, Anne baba kutsal çocuk üçlemesi, evcimen, kendini evine ailesine adamaya hazır, duygusal, kırılgan desem…  Yengeç olduğumu duyar mısınız mısralarımdan…

   Ben hala ilişkimizi romantik komedi formatında yaşadığımızı düşünsem de, film festivallerindeki eleştirmenler bizim senaryoyu korku, gerilim kategorisinde değerlendirirlerdi eminim.

Abuzer Kadayıf filminden bir replikti  yanılmıyorsam
Hoppala paşam, malkara Keşan…” lafı
Devamını da ben getireyim, “Gelibolu çardak , Lapseki bardak…”

   Ne alaka diye sormayın canım,  alakasız bir hikaye zaten bu, Belki de her şey bir rüya ve ben bir gün uyanıp “ dün gece bir kabus gördüm” deyip başlayacağım yakınlarıma bunu anlatmaya…

   Hadi bakalım, perde açılsın, show başlasın...

   Öpüyorum kocaman kocaman


4 yorum:

 1. O zmn hayırlı olsun deyip ben de blogunu okumaya başlıyorum. Umarım kocamanından bile kocaman bir mutluluk sizlerin olur =) (benim de bir kocamanım var da çok duygulandım yazdıklarını okuyunca.Hadi ben meraklandım okumaya devam)

  YanıtlaSil
 2. Önce maşallah diyelim,Allah bozmasın. Pek bir samimiyetle anlatmışsınız,başka yorum olmaz:) Darısı isteyen herkesin başına:))

  YanıtlaSil
 3. ha ha ha çok neşeli bir giriş olmuş sahiden.
  bunu da kıkır kıkır okudum bilmediğim deyimler de öğrendim.
  malkara, lapseki vb.
  :)

  YanıtlaSil
 4. Hello there, just bеcame aware оf your blog throսgh Google,
  and found that it is really іnformative. I'm gonna աatch out for
  bruѕsels. I will appreciate if you continuе this in future.

  A lot oof peope will be benefited from ʏour writing.
  Cheеrs!

  Herе is my weЬ-site :: tebca

  YanıtlaSil

Üyelik olmadan yorum yazmak isterseniz, Yorumlama biçiminden, en altta "Anonim" seçeneğiyle gönderebilirsiniz.

Uludağ Tatili

   Aile ziyareti için gittiğim Sömestr tatilimde görümcemle aynı koltuğa oturmuş karşımızda duran eşlerimizine baktık, maç izliyorlar biziml...